Юношите U17 направиха 2:2 с “Левски-Раковски” (София)

Публикувано на вт, 31 окт. 2017
85 четения

Футболистите на “Етър” до 17 г. не успяха да победят предпоследния в класирането на елитната група “Левски-Раковски”, като завършиха 2:2, въпреки че мачът се игра на стадион “Ивайло” и имаха сериозна подкрепа. Етърци са само на точка пред съперника, но не успяха да вземат важната победа.
Столичани поведоха още в 15-ата минута, след като Денислав Райков бе оставен да стреля за 0:1. До почивката домакините така и не успяха да върнат попадението, а след нея срещата стана доста по-интересна. В 56-ата минута от пряк свободен удар Николай Лазаров изравни – 1:1. Малко след това обаче Ростислав Узунов фаулира откъсващ се нападател на гостите и получи директен червен картон. Гостите веднага се възползваха от численото си предимство и чрез Борис Димитров поведоха с 1:2. В 68-ата минута численото равенство на терена бе възстановено, след като Давид Димитров от “Левски-Раковски” си заработи два жълти и съответно червен картон в рамките на шест минути. Пет минути преди края на мача отново Николай Лазаров от свободен удар от малък ъгъл измъкна крайното 2:2. “Етър” е на 13-о място в класирането с една победа, четири ремита и шест загуби с актив от 7 точки.