Юношите на “Етър” отстъпиха на “Вихър” и “Черноломец”

Публикувано на вт, 13 февр. 2024
37 четения

Юношите на “Етър” загубиха от “Вихър” (Славяново) с 1:4 в контролна среща, играна на терена “Трифон Иванов”.
Намеренията бяха това да бъде проверка за дублиращия отбор на “виолетовите”, но тъй като отсъстваха осем от футболистите заради контузии и ангажимент с първия отбор, на терена бяха основно 16 и 17-годишните юноши.
Баща и син бяха един срещу друг на терена, като и двамата вкараха голове. Митко Русанов даде преднина на “Вихър”, а Светослав Кръстев я удвои. След почивката Константин Генков направи резултата класически. После обаче синът му – Даниел Генков, реализира почетното попадение за “Етър”, преди Васил Тошев да фиксира окончателното 1:4.
В неделя отново вторият отбор на “Етър” прие “Черноломец” (Попово) и загуби с 5:0. На практика обаче по различни причини отсъстваха този път 11 основни футболисти и на терена пак излязоха юношите на клуба.
Младият тим на домакините започна нахъсано и удържаше равновесие до почивката. Малко преди нея обаче Тихомир Кънев откри резултата. През втората част гостите се разписаха още четири пъти. Точни бяха Жечко Йорданов, Диян Димитров, а Десислав Петков реализира две попадения.