Юноши старша възраст: Поредна “виолетова” победа, този път в Габрово с 3:1

Публикувано на пн, 14 апр. 2014
128 четения

Поредната си победа в първенството взеха юношите старша възраст на “Етър”. Възпитаниците на Борислав Евтимов стигнаха до важен успех с 3:1 при гостуването.
Мачът започна с бурен натиск на етръци и още при първата атака те пропуснаха да огорчат домакините чрез Захари Захариев, който остана сам срещу вратаря им, но не успя да вкара.
“Янтра” поведе в 5-ата минута след рикошет на топката в защитник на етърци – 1:0. Този резултат се запази до почивката, най-вече заради пропуски на Калчев, Додуров и Хаджимустафа в атака. Втората част донесе три безответни “виолетови” гола. В 47-ата минута Захариев отново имаше шанс и този път не сгреши – 1:1. Удар на Цветомир Додуров в 70-ата минута срещна ръка на бранител и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Додуров стреля точно за 1:2.
Третият гол, узаконил победата, дойде в 85-ата минута, когато Захариев центрира от корнер и Димитър Цонев засече топката с глава, като не остави шансове на габровския вратар – 1:3.
Юноши старша възраст, 16 кръг: ФК Етър – Академик 0:3 сл., Спартак – Ситомир 7:1, Янтра – Етър В. Търново 1:3, Локомотив (ГО) – Павликени 2:1, Трявна – Чавдар (Троян) 0:4.