“Янтра” (ПТ) пречупи “Ботев-2” (Вр) с голове в края

Публикувано на вт, 12 мар. 2024
56 четения

“Янтра” (Полски Тръмбеш) спечели у дома заслужена, но драматична победа с 4:2 срещу “Ботев-2” (Враца) в 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Победните голове паднаха едва в края на мача.
Началото на мача не предвещаваше такъв развой. Домакините започнаха много силно и не след дълго Любомир Генчев стреля, тръмбешчани се зарадваха, но реферът отсъди, че топката не е преминала голлинията. Исмаил Мастънов обаче беше точен за 1:0 в 14-ата минута. В 21-вата пък Момчил Кузманов удвои резултата.
Задачата на гостите се усложни допълнително, след като Траоре получи червен картон. Надеждите за лесна изразителна победа на “Янтра” обаче скоро рухнаха. Митко Панов намали от дузпа в 27-та минута, а 38-та Иван Нешков изравни за 2:2.
През втората част се играеше в половината на младите врачани. “Янтра” усили натиска и развръзката настъпи едва в края. Първо 82-та минута опитният Калоян Илиев се разписа за 3:2. Християн Кожухаров реализира четвъртото попадение в последните секунди.
“Янтра”: Радослав Рашков, Георги Денков, Исмаил Мастънов, Красен Славчев, Марио Балъков, Любомир Генчев, Момчил Кузманов, Тони Маречков, Тихомир Антонов, Християн Кожухаров, Янислав Илиев.