“Янтра” (ПТ) излъга “студентите” в самия край

Публикувано на пн, 2 окт. 2023
107 четения

Попадение на Любомир Генчев във втората минута на добавеното време реши областното дерби между “Янтра” (П. Тръмбеш) и “Академик” (Свищов). Нападателят получи пас от фланга от влезлия като резерва Тони Маречков и изпрати топката в мрежата на свищовлии за 1:0.
Съперниците изиграха оспорван и динамичен двубой с възможности и пред двете врати. През първото полувреме нападателят на домакините Християн Кожухаров на два пъти пропусна сам срещу вратаря на гостите, шанс се разкри и пред Любо Генчев. “Студентите” също имаха чисто голово положение в 44-та минута. В 55-ата гостите отново се разминаха с попадение, след което същото стори и Любо Генчев. В класирането “Янтра” е на трето място с актив от 18 точки, “Академик” е с три по-малко на четвърта позиция.