“Янтра” (ПТ) допусна пълен обрат в Роман

Публикувано на пн, 9 окт. 2023
61 четения

“Янтра” (П. Тръмбеш) водеше с 0:2 на “Локомотив” (Мездра), но допусна обрат и падна с 3:2, като победното попадение за символичните домакини дойде в последните секунди. Мачът се игра на неутрален терен в град Роман заради наказание “лишаване от домакинство” на мездренци. Лидерът при голмайсторите в първенството Любомир Генчев изведе гостите напред с попадение от дузпа в 43-та минута. Пак той удвои резултата след контраатака десетина минути след почивката. Едва тогава домакините отвърнаха. Николай Ганчев уцели гредата от фаул в 59-ата минута. Малко след това с попадение се размина и съотборникът му Ваньо Иванов.
Кристиян Димитров все пак прати топката в мрежата на “Янтра” с удар в 75-ата минута. В 82-та пък Ваньо Иванов изравни с гол-шедьовър, стреляйки в горния ъгъл. В последните секунди влезлият като резерва Кристиян Йотов донесе победата за “Локо” с глава след центриране на Асен Русинов.