“Янтра” (ПТ) бие в мач с три гола от дузпи

Публикувано на вт, 22 авг. 2023
82 четения

Втора поредна победа в първенството грабна “Янтра” (Полски Тръмбеш), който би с 3:2 “Боруна” (Царева ливада). Успехът изведе футболистите на Петър Кръстев на второ място в класирането, като пред тях е само “Севлиево” с по-добра голова разлика.
Любопитното в мача бе, че три от попаденията паднаха от дузпи, а тръмбешчани измъкнаха победата в последните секунди.
Още в 6-ата минута “Янтра” спечели дузпа, която Любомир Генчев превърна в 1:0. Четири минути по-късно обаче Калоян Стефанов Илиев от гостите успя да изравни. В 42-та минута реферът отсъди втора дузпа за домакините, която отново Любо Генчев реализира с точен удар за 2:1.
В 72-та минута дузпа получиха и гостите, а от бялата точка Йоан Петков вкара за 2:2. В последната минута на оспорвания мач опитният Калоян Иванов Илиев от домакините с ефектна задна ножица донесе трите точки за крайното 3:2.