“Янтра” (ПТ) би “студентите” и спря победната им серия

Публикувано на вт, 2 май 2023
195 четения

В зрелищен мач “Янтра” (Полски Тръмбеш) победи с 3:2 “Академик” и спря серията на свищовлии от четири последователни успеха. Домакините бяха без наказания си треньор Петър Кръстев и Георги Павлов.
Тръмбешчани първи поведоха след центриране отдясно от фаул и удар отблизо за 1:0. Веднага след това “Янтра” можеше и да удвои резултата. Малко след това обаче “Академик” изравни с красив гол – в 17-ата минута след далечен пас от 50 метра към Калоян Митев той с едно докосване технично прехвърли вратаря Радослав Рашков – 1:1. После центрирана отляво топка бе намерена от Кристиян Иванов, чийто добре насочен удар с глава намери напречната греда на вратата. До края на полувремето гол за “Академик” бе отменен заради нарушение срещу стража на домакините.
Втората част започна с нов гол за “Янтра” – след центриране отдясно Любо Генчев с удар от въздуха вкара за 2:1. При една контра на гостите реферът Михаел Павлов отсъди фаул на ъгъла на пеналта. Последва центриране, при което Ростислав Данчев с глава си отбеляза автогол – 2:2. Това не отказа тръмбешчани и при поредна акция отдясно топката бе центрирана към Любо Генчев, който я засече за победното 3:2.