“Удар” (Бяла черква) удари с 4:1 “Морава”

Публикувано на ср, 18 Ное. 2015
178 четения

Домакините имаха пълен превес и взеха логична победа в дербито в средата на класирането. Георги Вълчев откри резултата на срещата в Бяла черква в 33-ата минута, реализирайки дузпа. Отново той покачи на 2:0 само 120 секунди по-късно, засичайки с глава топката след едно разбъркване. В самия край на полувремето разликата стигна три гола, като Светослав Тодоров стреля и след рикошет топката влезе в мрежата.
Гостите от Морава още от 28-ата минута останаха с човек по-малко на терена, тъй като Йордан Христов първо получи жълт картон за разкарване на топката, а после си заработи втори жълт и съответно червен за опасна игра. След почивката темпото поспадна, още повече че домакините увеличиха разликата на 4:0 в 60-ата минута с попадение на Йордан Йорданов. Все пак тимът на Морава успя да върне почетен гол. Негов автор бе в 72-ата минута Петър Петров за крайното 4:1.
Тимът на “Овча могила” разгроми с 4:0 “Устрем” (Масларево), а “Стрела” (Ореш) взе служебно 3:0 срещу “Бенковски” (Българско Сливово).