Вторият тим на “Етър” победи с 1:0 “Янтра” (Полски Тръмбеш)

Публикувано на пн, 20 февр. 2023
138 четения

Още една победа в контролите взе дублиращият отбор на “Етър”. Играчите на Стефан Ангелов биха с 1:0 “Янтра” (Полски Тръмбеш) на терена “Трифон Иванов”. Единственото попадение в мача вкара халфът Атанас Атанасов в 30-ата минута.
За етърци игра и опитният защитник Мариян Иванов, който пропусна поради наказание вчерашния мач на първия отбор срещу “Дунав”. Водената от него защита почти не даде шансове на гостите.
Още в първите минути “Етър-2” можеше на два пъти да открие резултата. В 3-та минута Атанас Атанасов стреля от движение, но опитният вратар Радослав Рашков изби топката в корнер. Отново Атанасов можеше да се разпише в 12-ата минута, но ударът му от упор отиде право в тялото на вратаря. Младите “боляри” продължиха да водят играта, докато гостите разчитаха на контри.
Мачът се игра при силен вятър, който през първата част бе в посока атаките на етърци. В 18-ата минута Ивелин Иванов отправи удар отдалеч, топката прехвърли Рашков, но нацели напречната греда. Хубава атака отдясно в 30-ата минута завърши с извеждащо подаване на Иван Петков към Атанас Атанасов. Първият му удар бе спасен от Рашков, но последва точна добавка – 1:0.
През втората част тръмбешчани също имаха възможности. В 52-та минута след центриране Красен Славчев с глава прати топката също в напречната греда, а нов негов опасен удар бе изваден от вратаря Пресиян Петков с върха на пръстите в корнер. Стражът на етърци имаше още едва-две добри прояви.
В 70-ата минута “Етър-2” можеше да вкара и втори гол, след като Васил Тошев излезе сам срещу вратаря, но ударът му нямаше сила и Рашков го извади в корнер. В самия край на мача пък Марио Балъков от гостите излезе на голова позиция, но стреля във вратаря. В този мач Стефан Ангелов ползва само половината си футболисти, тъй като останалата част от “Етър-2” игра контрола срещу “Боруна” (Царева ливада).
“Етър-2”: Пресиян Петков, Исмаил Ибрямов, Ивалин Петков, Мариян Иванов, Ивелин Иванов, Денис Мартинов, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Кристиян Димитров, Иван Петков, Траян Димитров.
“Янтра” (ПТ): Радослав Рашков, Красен Славчев, Мартин Минчев, Марио Балъков, Емилиян Ангелов, Ростислав Данчев, Християн Кожухаров, Александър Божуранов, Любомир Генчев, Тони Маречков, Мартин Димитров.