Втори пореден успех на ОФК “Павликени”

Публикувано на вт, 18 авг. 2020
115 четения

В Павликени местният тим постигна втора поредна победа в първенството, като удари с 2:0 новака “Пещера” (Галата). Това позволи на футболистите на треньора Димитър Тодоров да съберат пълен актив от 6 т. и то без допуснат досега гол, като освен тях с пълен актив са още водачът “Ботев-2” (Враца), “Вихър” (Славяново), “Севлиево” и “Локомотив” (Дряново).
Домакините натиснаха съперника си още от началните минути и създадоха няколко добри възможности, нацелиха греда, а едно попадение не им бе зачетено. В 35-ата минута Стефан Гинчев бе фаулиран в наказателното поле на гостите, след като проби по аутлинията и реферът правилно отсъди дузпа, реализирана от Йордан Йорданов за 1:0. Малко преди края на първата част “Пещера” създаде единствената си опасност пред вратата на павликенчани, но ударът мина встрани. Стефан Гинчев вкара за 2:0 в 68-та минута, изпращайки топката в мрежата на гостите с красива странична ножица след центриране на Ивайло Маринов. Добър мач в атака изигра и Борислав Иванов, който на три пъти имаше възможност да се разпише. Гостите пък се отличиха предимно с твърдата си игра, честите нарушения и пререканията със съперници и рефер. Двубоят се игра пред почти пълни трибуни, като агитката от Галата бе около 200 души.
“Павликени”: Венцислав Димитров, Александър Узунов, Красен Славчев, Ивайло Велчев, Георги Христов, Цветомир Додуров, Никола Какамъков, Стефан Гинчев, Йордан Йорданов, Красен Трифонов, Ивайло Маринов.
В дербито на върха “Спартак” (Плевен) загуби с 0:1 у дома от “Севлиево”. Единственото попадение в мача падна в 81-вата минута, в която точен бе бившият нападател на “Етър” Тихомир Кънев с добавка, след избита от вратаря топка.
И вторият мач на “Етър-2” – гостуване в Трявна, бе отложен заради карантината на етърци, както и двубоят “Левски” (Лом) – “Локомотив” (Мездра) заради довършителни ремонтни дейности на стадиона в Лом.
Резултати, 2 кръг: Бдин (Видин) – Ботев-2 (Враца) 0:4, Партизан (Червен бряг) – Дреновец 1:3, Павликени – Пещера (Галата) 2:0, Левски (Лом) – Локомотив (Мездра) отл., Академик (Свищов) – Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0, Първа атомна (Козлодуй) – Вихър (Славяново) 0:1, Левски 2007 (Левски) – Локомотив (Дряново) 1:3, Трявна – Етър-2 отл., Спартак (Плевен) – Севлиево 0:1.