“Студентите” с победа над “Локомотив” (Русе)

Публикувано на ср, 8 авг. 2018
126 четения

Свищовските “студенти” завършиха с победа контролите си от предсезонната подготовка. У дома възпитаниците на треньора Евгени Маринов надделяха с 2:1 над “Локомотив” (Русе). Домакините заложиха на наситена средна линия, здрава защита и контри. Тази тактика им донесе успех, но могат да съжаляват и за множество пропуски пред вратата на съперника, дело на Георги Йорданов, Габриел Томов, Лилян Маринов и други.
Кристиян Иванов откри резултата при едно разбъркване преди почивката, като топката влетя в мрежата на русенци при втория удар – 1:0. Второто попадение бе дело на Лилян Маринов след хубаво разиграване на скорост и технично завършващо отиграване. В 82-ата минута русенци намалиха на 2:1 от дузпа, отсъдена от треньора на свищовлии Евгени Маринов, който бе в ролята на главен съдия. Точен от бялата точка бе Мартин Иванов. “Доволен съм от старанието и поведението на футболистите, въпреки горещото време. През първото полувреме гостите ни превъзхождаха във владеенето на топката, но ние пробвахме по-затворена схема. След почивката заиграхме по-открито и определено замириса на футбол, което ме радва. Разбира се, има много неща за усъвършенстване”, коментира Евгени Маринов.