“Шумен” – “Бъки” и “В. Левски” – “Етър-64” са полуфиналите за купата на България

Публикувано на чт, 14 мар. 2013
158 четения

Носителят на купата “Етър-64”, както и “Шумен 98”, “Васил Левски” (Нови пазар) и “Бъки” (Габрово) се класираха за финалите на турнира за купата на България по хандбал при дамите. Домакин на финалните мачове е град Шумен на 30 и 31 март.
Вече са ясни и полуфиналните двойки. В тях ще играят “Шумен 98” срещу “Бъки” и “Васил Левски” срещу “Етър”.
В четвъртфиналните мачове “Шумен 98” разгроми “Ники спор” с 46:18. “В. Левски” (Нови пазар) успя да победи в Плевен местния “Шугър” с 42:34 (18:16). “Бъки” се класира за финалния турнир, след като в четвъртфинална среща, играна в спортна зала “Орловец”, воденият от Христо Коев и Веселина Велчева габровски тим се наложи убедително над състава на “Панагюрище”. Очаквано разликата в нивото на двата тима беше сериозна и срещата приключи при резултат 42:25.
С убедителна победа завърши гостуването на “Етър-64” в Свищов на местния “Нове-99” в четвъртфинала за купата на България по хандбал. Великотърновки се наложиха с 43:22 (23:8) и ще могат да защитават трофея си от миналата година в Шумен.