“Павликени” загуби тежко от “Ювентус” (Малчика)

Публикувано на ср, 13 мар. 2024
99 четения

Предварително се знаеше, че трудно гостуване очаква “Павликени” на “Ювентус” (Малчика), въпреки че поради наказание на домакините мачът се игра на неутрален терен в гр. Левски. Обновеният тим от Малчика, който бе последен в класирането, започна с победа в Севлиево, а вчера удари с 4:2 и павликенчани, което го измъкна от последната позиция. Символичните домакини поведоха с 4:0 само за 35 минути, което напълно им реши мача.
“Ювентус” започна силно и Мартин Милков откри с удар по диагонала само 180 секунди след началото. Той удвои в 11-ата минута, когато стреля от границата на наказателното поле.
Мартин Трифонов се възползва от пасивна засада и направи резултата категоричен в 24-та минута. В 35-ата пък Милков оформи хеттрик след подаване на Крис Димитров – 4:0.
Красиво попадение със задна ножица вкара Даниел Йорданов от “Павликени” в 39-ата минута. Той реализира за втори път в 60-ата минута и върна донякъде интригата. Надеждите на гостите обаче угаснаха в 65-ата минута, когато Йордан Йорданов фаулира играещия треньор на “Ювентус” Любомир Иванов и получи втори жълт и червен картон. До края пред двете врати имаше по два критични момента, но резултатът 4:2 се запази.
“Павликени”: Иван Георгиев, Никола Какамъков, Ивелин Иванов, Георги Христов, Ивайло Велчев, Даниел Йорданов, Йордан Йорданов, Ахмед Мурад, Ерик Почански, Емил Цончев, Стефан Гинчев.