“Павликени” взе точка на “Спартак”

Публикувано на вт, 24 окт. 2017
113 четения

Отборът на “Павликени” взе точка при гостуването си на плевенския “Спартак”, като можеше да стигне и до победата. Домакините дори бяха на крачка от загуба в края на мача от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига, ако Димитър Кушев бе вкарал с глава от 4-5 метра.
През целия двубой плевенчани владееха повече топката, но атаките им бяха повече суматохи, отколкото смислени. Все пак завършиха с попадение една от тях – в 33-ата минута Христо Спасов бе точен за 1:0. Бившият треньор на “Видима-Раковски” Димитър Тодоров бе избрал по-дефанзивна тактика за “Павликени” и футболистите му я изпълниха, като чакаха своя момент.
В 71-ата минута при една от техните контраатаки Красен Трифонов надбяга плевенската защита, шутира, вратарят изби, но при добавката на нападателя равенството бе възстановено – 1:1. В края на срещата Димитър Кушев беше близо до победно попадение за гостите, но от няколко метра не стреля точно с глава. Така Емил Велев – Кокала все още няма успех със “Спартак” вече втори мач, а “Павликени” е на 12-о място с 4 победи, едно реми и 6 загуби.