“Павликени” с класика над “Ботев-2” (Враца)

Публикувано на вт, 2 май 2023
107 четения

С класическото 3:0 ОФК “Павликени” се наложи над дублиращия отбор на “Ботев” (Враца). Тон за успеха даде капитанът Йордан Йорданов. В 18-ата минута той се възползва от колективна грешка в отбраната на гостите и стреля, топката се отклони от гредата и се укроти в мрежата – 1:0. Домакините играха силно и имаха още възможности за гол.
Резултатът бе удвоен в 55-ата минута, когато дежурният голмайстор на павликенчани Стефан Гинчев изпълни прецизно пряк свободен удар за 2:0. Само пет минути по-късно след центриране от корнер Тодор Чирпанов реализира с глава и направи преднината отчайваща за гостите – 3:0. Малко след това врачани можеха да върнат едно попадение, но след удар на Асен Русинов топката срещна гредата.
След края на двубоя капитанът на домакините Йордан Йорданов бе обявен за Играч на мача и получи традиционната бутилка вино от Община Павликени.