“Павликени” изравни в последната минута

Публикувано на ср, 8 май 2013
242 четения

ОФК “Павликени” гостува на свищовския “Атлетик” в 19-ия кръг на северната “А” областна група и измъкна само една точка, като завърши 1:1. При това изравняването дойде в самия край на мача. Домакините поведоха в резултата с попадение на Георги Павлов в 76-ата минута. Той проби до границата на наказателното поле на съперника, успя да си осигури позиция и стреля за 1:0. До този момент и двата тима бяха изпуснали по няколко добри възможности да поведат в резултата. Изправени пред заплахата да загубят, павликенчани натиснаха и в крайна сметка стигнаха до изравняване. В последната минута от пряк свободен удар Стефан Гинчев завъртя топката над стената и след рикошет в гредата фиксира крайното 1:1.
“Стрела” (Ореш) разбива с 5:1
“Стрела” разби “Лато” (Алеково) с 5:1, въпреки че до почивката мачът бе напълно равностоен. Домакините поведоха в резултата още в 6-ата минута с гол на Петър Петров с глава. Гостите бяха близо до изравняването в 15-ата, в която Пламен Петров нацели гредата. В 36-ата минута Милен Арнаудов обаче бе точен от дузпа за 1:1. Все пак почивката дойде при 2:1 за орешчани, за които се разписа Хюсеин Петров с диагонален удар. През втората част вратарят на “Стрела” Симеонов спаси няколко опасни удара на гостите от Алеково, а в 58-ата минута Иван Иванов завърши контра за 3:1. В оставащото време Борислав Миронов и Хюсеин Петров довършиха “Лато” с попадения за крайното 5:1.
Останалите резултати в 19-и кръг: Раданово – Сухиндол 1:1, Козловец – Царевец 0:0, Светкавица (Михалци) – Янтра (ПТ) 4:0, Недан – Б. Сливово 5:2.
Останалите резултати в Южната група, 19-и кръг: Лозен – Козаревец 2:1, Драганово – Ресен 1:2, Джулюница – Ботев (Дебелец) 2:3, Добри дял – Левски (Лясковец) 3:9.