“Павликени” измъкна победата в края

Публикувано на вт, 14 мар. 2023
265 четения

Ценна победа с 2:1 измъкна съставът на ОФК “Павликени” в домакинството си срещу “Партизан” (Червен бряг), като победното попадение падна в 88-та минута.
Мачът беше равностоен с лек превес за домакините, които заложиха на контраатаките. На два пъти Тодор Чирпанов, по веднъж Стефан Гинчев и Христо Марков пропуснаха да открият резултата през първата част. Гостите имаха едно положение, при което Калоян Тодоров стреля, вратарят Димитър Стоименов изби, но Леон Илиев не успя да насочи топката в мрежата на “Павликени”.
Калоян Тодоров даде преднина на червенобрежкия тим с шут от границата на наказателното поле в 71-та минута – 0:1. Скоро обаче в защита на “Партизан” се получи неразбирателство и влезлият като резерва Пламен Илиев изравни с глава в 75-ата минута. Така се стигна до 88-та минута, когато Георги Петков фаулира Стефан Гинчев и последва логична дузпа. Потърпевшият осигури победата след перфектно изпълнение от бялата точка за крайното 2:1. След мача дикторът Иво Костов връчи на капитана на тима Атанас Фиданин бутилка вино от името на Община Павликени.
ОФК “Павликени”: Никола Василев, Калоян Калчев, Атанас Фиданин, Георги Христов, Ивайло Маринов, Даниел Йорданов, Тодор Чирпанов, Християн Василев, Христо Марков, Мартин Ширтев, Стефан Гинчев (Пламен Илиев, Александър Танков, Тихомир Маринов, Виктор Василев).