“Павликени” и “Академик” загубиха във Видин и Дряново

Публикувано на вт, 6 юни 2023
137 четения

Осигурилият си място във Втора лига “Бдин” победи ОФК “Павликени” с 4:1 във Видин в среща от последния 30-и кръг на Северозападната Трета лига. С хеттрик за успеха се отчете Тома Ушагелов. Той откри резултата десетина минути след началото след пас отдясно. Валдемар Лашков удвои, а Ушагелов направи преднината класическа в 34-та минута. После Лашков нацели гредата, а в 40-ата минута Ушагелов се разписа за трети път. Гостите вкараха почетното си попадение в 54-та минута, като точен бе Александър Танков с удар от границата на наказателното поле. До края греди нацелиха Мартин Ширтев и Йордан Йорданов, но резултатът остана непроменен. Павликенчани завършиха сезона на пето място с 52 точки.
Загуба с 2:1 претърпя “Академик” (Свищов) при гостуването на изпадналия вече “Локомотив” (Дряново). “Студентите” започнаха силно, като Кристиян Иванов откри резултата в 10-ата минута след комбинация по десния фланг. После ролите се размениха и до почивката Радостин Стоилов и Бранислав Ботев уцелиха гредите. Неприятен инцидент се случи в 25-ата минута, когато при едно въздушно единоборство Станислав Иванов получи аркада на главата и се наложи принудителна смяна. Бранителят на “Академик” пое към местната болница, където се наложи раната да бъде зашита. В 60-ата минута Тихомир Трифонов изравни. Обратът стана факт в 78-та минута с попадение на Ботев. Свищовлии завършиха първенството на осма позиция с 39 точки.