“Павликени” грабна класическа победа

Публикувано на сб, 20 май 2023
200 четения

15-годишни таланти дебютираха за “Етър-2” в Трета лига

ОФК “Павликени” победи дублиращия отбор на “Етър” с 3:0 в последното си домакинство за сезона. Двубоят се игра при лошо време и проливен дъжд, който сериозно затрудни действията на двата отбора. “Виолетовите” играха само с млади футболисти – без тримата, включени вчера в първия отбор, и без опитните Христо Иванов, Иван Петков и Кристиян Кънчев.
Етърци пропуснаха да открият, след като Траян Димитров пропусна сам срещу вратаря. Домакините поведоха преди почивката в 20-ата минута след красиво изпълнение от пряк свободен удар на своя капитан Йордан Йорданов. Калоян Ненчев излезе също сам срещу вратаря, но не можа да вкара.
През втората част отново Йорданов удвои резултата от дузпа, след като Ивалин Петков събори нападател, а малко преди края Тодор Чирпанов с глава оформи крайното 3:0 след центриране от корнер.
Старши треньорът Стефан Ангелов пусна в игра Радослав Найденов и Християн Цветков, които са едва на по 15 г., и Йоан Маринов (16 г.), които направиха дебют в Трета лига и се включиха много добре. В последния кръг павликенчани гостуват на лидера “Бдин”, а “Етър-2” приема “Янтра” (Полски Тръмбеш).
“Павликени”: Никола Василев, Ивайло Маринов, Атанас Фиданин, Георги Христов, Мартин Ширтев, Даниел Йорданов, Тодор Чирпанов, Йордан Йорданов, Александър Танков, Християн Василев, Пламен Илиев.
“Етър-2”: Пресиян Петков, Исмаил Ибрямов, Александър Краев, Димитър Колев, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Костадин Белалиев, Никола Чукаров, Север Алиев, Траян Димитров, Калоян Ненчев.