“Лудогорец” обърна “Стяуа” на турнира “Юлиян Манзаров”

Публикувано на ср, 3 авг. 2016
173 четения

Отборът на “Лудогорец” стартира с впечатляващ успех над “Стяуа” (Букурещ) с 3:1 в първия мач от група А в 13-ото издание на международен турнир по футбол “Юлиян Манзаров”. За поредна година състезанието се организира в памет на талантливия юноша на “Академик” и всички деца, нелепо загинали във водите на река Лим. Кметът на Община Свищов Генчо Генчев откри турнира и пожела на всички участници успех и най-вече да пазят спортсментския дух помежду си. По време на церемонията по откриването участващите шест отбора излязоха на централното игрище на стадион “Академик”. Капитанът на “Академик” вдигна националния флаг, подпомаган от капитаните на “Лудогорец” и “Единство” – финалистите от миналогодишното издание на турнира. В група “А” разградчани, които са победители в турнира за 2015 г., забиха три гола през второто полувреме и дадоха заявка за защита на трофея. “Стяуа” поведе с гол на Михал Влад в 33 минута. През втората част “Лудогорец” натисна оборотите и стигна до пълен обрат. Димитър Митков вкара 2 гола, съответно в 58 и 69 мин., Хюсеин Хюсеинов оформи крайния резултат с попадение в 78 мин. Михай Марио от “Стяуа” получи червен картон и не взе участие в мача на тима си срещу “Нефтохимик” (Бургас) вчера. В група “Б” финалистът в турнира от 2015 г. “Единство” (Бела поле, Черна гора) се наложи над домакините от “Академик” (Свищов) с 4:2. Черногорските футболисти поведоха набързо с 2:0 с попадения на Александър Маджал в 15 мин. и на Милан Ковачевич в 25 мин. Свищовските юноши обаче не се предадоха и с попадения на Ивайло Атанасов в 30 и 50 мин. изравниха резултата. В 60-та мин. Еникс Крушторац изведе “Единство” напред. Същият футболист вкара и в 78 мин., за крайното 4:2. Домакините завършиха срещата с 10 човека, след като Цветомир Блажев получи червен картон. В 13-годишната история на турнира най-много пъти трофеят е печелен от отбора на “Литекс” – четири. По два пъти победители са били тимовете на “Лудогорец” и “Стяуа”. През години купата извоюваха още “Чавдар” (Етрополе), “Йединство” (Черна гора) и “Пелистер” (Македония), който бе първият чуждестранен отбор с трофея, и др.