“Локо” загуби тежко с 4:0 от “Ботев” (Пд)

Публикувано на пн, 16 февр. 2015
160 четения

“Локомотив” (ГО) загуби и третата си последна контрола от играните в България по време на подготовката. Горнооряховци допуснаха тежка загуба с 4:0 при гостуването си на “Ботев” (Пловдив), като мачът се игра на клубната база в Коматево.
Дебютът на новото попълнение Мирослав Иванов не се състоя, тъй като халфът е на индивидуален тренировъчен режим и треньорът Сашо Ангелов не го взе в групата.
Мачът бе много динамичен, като преди почивката положения имаше и пред двете врати. Още в 3-ата минута Иршак изведе добре Мариян Огнянов, чийто удар обаче беше блокиран от защитник на гостите.
Локомотивци първи стигнаха до гол, но той бе отменен – в 7-ата минута защитникът Мариян Иванов реализира, ала попадението беше отменено заради засада. Те имаха още три добри възможности до почивката – пробив по фланга на Любо Генчев завърши с удар, париран от защитник на “Ботев” в малкия пеналт. После Атанас Фиданин бе изведен и напредна, като отправи хубав удар, но Стаховяк успя да спаси. Центриране на Красен Трифонов отляво също създаде сериозна опасност, но гол не падна.
“Канарчетата” също атакуваха опасно, като основен двигател на играта им бе опитният Иван Цветков. Две негови извеждащи подавания намериха Томаш Иршак и Божидар Васев, но ударите им бяха блокирани от защитата.
В 22-ата минута отново Иван Цветков пусна чудесен пас към Чунчуков, който не успя да отправи хубав изстрел и Рашков улови. Самият Цветков също можеше да открие, като в 26-ата минута изпълни майсторски фаул, а топката мина опасно покрай гредата.
Пловдивчани поведоха в 30-ата минута след многоходова атака, завършила с удар на Чунчуков. Последва рикошет в Иван Цветков, откъдето топката попадна у Божидар Васев, който с хубав удар с левия крак вкара за 1:0.
Десет минути по-късно падна и вторият гол. Йордан Христов центрира отдясно към Цветелин Чунчуков, който бе изпуснат от пазача си и засече топката с глава – 2:0
Защитникът Иван Пенев в 49-ата минута получи директен червен картон за груб фаул срещу Лазар Марин, а на негово място влезе Мицаков.
Резултатът стана класически в 53-ата минута, когато Иван Цветков беше изведен чудесно и реализира за 3:0. Четвърт час по-късно комбинация между Дрянов, Цветков и Иршак завърши с подаване към чеха, който отбеляза за 4:0. Последваха удари на резервите Казаков и Дрянов, които бяха уловени от вратаря Радослав Рашков, а в 80-ата минута Наско Милев стреля покрай рамката на вратата.
“Локомотив”: Рашков, Карапетров, Пенев, М. Иванов, Фиданин, Димитров, Харизанов, Балъков, Трифонов, Л. Генчев, Смирнов (Митев, Мицаков, Яв. Генчев, Михайлов, Н. Иванов, Ненов, Какамъков, Байчев).