“Локо” (Горна Оряховица) отстъпи с 2:1 на “Лудогорец-3”

Публикувано на пн, 23 ян. 2023
234 четения

Втора загуба с 2:1 допусна при гостуването си и във втората си контрола горнооряховският “Локомотив”. След като отстъпиха на елитния “Спартак” (Варна), сега “железничарите” загубиха със същия резултат и от третия отбор на “Лудогорец”. Съперникът им е на пета позиция в Североизточната Трета лига.
Мачът се игра на базата “Гнездо на орлите” в Разград. Домакините поведоха преди почивката – Боил Цветков откри в 35-та минута, като се разписа с глава след центриране на Денис Кехайов. При този резултат завърши първото полувреме.
Локомотивци създадоха след почивката доста положения, но направиха пропуски. “Орлите” удвоиха преднината си в 75-та минута. Попадението отбеляза Никола Тодоров, който засече с глава центриране на Стивън Вълчев от фаул. Шест минути преди края Даниел-Виктор Кънчев, който преди “Етър” и “Локо” (ГО) игра именно в школата на “Лудогорец”, се разписа с глава след пробив и центриране на Димитър Костадинов за 2:1. До края последва натиск на гостите, но резултатът остана непроменен.
Горнооряховският клуб се оплака от съдийството. “Отборът ни беше ощетен, защото съдията не отсъди две дузпи. Веднъж бе ритнат Димитър Байдаков в наказателното поле на домакините, а при втората ситуация играч на “Лудогорец” игра с ръка в наказателното поле и съдията отново остана безмълвен, неотсъждайки дузпа”, написа официалният сайт на “Локомотив”.
“Локо” (ГО): Ивайло Стефанов, Станимир Андреев, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Мартин Господинов, Николай Иванов, Тодор Бакърджиев, Георги Колев, Даниел-Виктор Кънчев, Димитър Байдаков (Зехнур Чаушев, Венцислав Димитров, Стефан Иванов, Ангел Паунов, Александър Узунов, Янислав Цачев, Красен Трифонов, Кристиян Дечев, Димитър Костадинов, Виктор Василев, Борислав Бъчваров).