“Локо” (ГО) записа 30-и пореден мач без загуба в Трета лига

Публикувано на вт, 23 апр. 2024
103 четения

Горнооряховският “Локомотив” продължава да чупи рекордите, като записа 30-и пореден мач без загуба в първенствата на Северозападната Трета лига. “Железничарите” победиха с 1:0 при гостуването си на “Павликени”. За последно тимът е губил мач в Трета лига на 14 април м.г., като оттогава досега балансът му е 28 победи и 2 равенства. В настоящото първенство пък “Локо” (ГО) има 21 победи и 1 реми. В игра на вратата се завърна Венцислав Димитров, който изтърпя 6 мача наказание след червения си картон в дербито в Свищов още в първия пролетен кръг.
Двата отбора направиха много оспорван и интересен мач, с открита игра и доста остри влизания, довели до куп картони. Павликенчани дадоха здрав отпор, но загубиха след своя грешка при гола, а малко преди края изпуснаха и дузпа.
Единственият гол падна още в 12-ата минута, когато Андрей Петров се опита с гърди да спре една топка за вратаря си Иван Георгиев, но двамата не се разбраха и дебнещият Георги Колев я прати в мрежата – 0:1. 4 минути след това домакините претендираха за дузпа, след като откъсналият се Ерик Почански падна след съприкосновение с вратаря Венци Димитров, но реферът прецени, че няма основание за такава. Минута преди почивката Кристиан Райчев навлезе отдясно и би, но Георгиев спаси.
В 58-та минута Кристиян Дечев с плътен удар нацели гредата. Павликенчани обаче не се отказаха да атакуват и да търсят изравняване. В 66-ата минута Андрей Петров отправи удар, спасен от В. Димитров. В 74-та минута последва дузпа за събаряне на Тодор Чирпанов, а зад топката застана Стефан Гинчев, но след силния му удар топката се отби от напречната греда, падна на голлинията и не влезе в мрежата. До края домакините обсадиха вратата на “Локо”, но така и не стигнаха до голов удар.
“Павликени”: Иван Георгиев, Андрей Петров, Даниел Йорданов, Георги Христов, Ивайло Велчев, Тодор Чирпанов, Йордан Йорданов, Ивелин Иванов, Емил Цончев, Ерик Почански, Стефан Гинчев.
“Локо” (ГО): Венцислав Димитров, Милен Савов, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Кристиян Райчев, Кристиян Кънчев, Кристиян Дечев, Николай Иванов, Ростислав Данчев, Димитър Байдаков, Георги Колев.