“Локо” (ГО) с първа победа в контролите, двама чужденци пристигнаха в отбора

Публикувано на вт, 2 юли 2024
874 четения

Двама чужденци се присъединиха към горнооряховския тим. Първият е Мартин Куитинен, финландец, преминал и през “Зимбру” (Кишинев), играещ като ляв бек и крило. Вторият е французинът Уилям Пахама, играещ на позициите крило и нападател. Той е по-малък брат на нападателя на “Дунав” Лулу Пахама. Двамата легионери започнаха като титуляри в контролата срещу “Янтра” (Габрово). “Черно-белите” постигнаха първата си победа в предсезонната подготовка, като надделяха с 2:0. И двете попадения паднаха от дузпи преди почивката. Локомотивци откриха резултата в 15-ата минута, когато след центриране на Янислав Цачев централният бранител на гостите игра с ръка в наказателното поле и реферът Георги Давидов отсъди дузпа. Голмайсторът на тима Георги Колев стреля в обратния на вратаря ъгъл за 1:0. Почти същата ситуация се повтори и в 43-та минута, когато Колев нахлу в пеналта и бе изблъскан от същия защитник на “Янтра”. Последва втора дузпа за горнооряховци и Георги Колев с удар в същия ъгъл направи резултата 2:0. През втората част нови голове не паднаха.
Следващата контрола на “Локо” (ГО) е в сряда от 19:00 ч. срещу “Лудогорец II” в Дряново, където дубълът на разградчани е на лагер.
“Локомотив” (ГО): Илиян Илиев, Мариян Иванов, Михаил Минков, Кристиян Райчев, Мартин Куитинен, Никола Колев, Иван Аврамов, Стефан Митев, Янислав Цачев, Уилям Пахама, Георги Колев (Венцислав Димитров, Димитър Байдаков, Али Ахмед, Божидар Сидеров, Милен Савов, Кристиян Кънчев, Кристиян Дечев, Александър Иванов, Даниел-Виктор Кънчев, Ростислав Данчев, Дани Бонев).