“Локо” (ГО) направи второ реми в Турция

Публикувано на вт, 3 февр. 2015
258 четения

Второ реми в контролна среща в Турция направи горнооряховският “Локомотив”. “Железничарите” гостуваха в Чорлу на местния “Чорлу Генчлербирлиги” и завършиха 0:0, въпреки че имаха пълно надмощие и сътвориха куп голови положения.
Локомотивци поеха инициативата от самото начало. В 30-ата минута след извеждащ пас зад гърба на турската защита, двама се оказаха сами срещу вратаря. Новото попълнение Юлиан Ненов обаче реши да стреля, вместо да подаде на свободния Любо Генчев.
Минута по-късно Николай Иванов улучи лявата странична греда на бранената от домакините врата. Буквално при следващата атака “железничарите” отново изпуснаха гол. След центриране в малкото наказателно поле Мариян Иванов засече с глава топката, но я прати покрай дясната греда. Силен удар от трийсетина метра на Явор Генчев също мина край вратата.
В последните секунди преди почивката топката бе прехвърлена към десния фланг, където Любо Генчев я овладя и подаде прострелно към Николай Иванов, но отново до гол не се стигна.  От своя страна домакините успяха да отправят едва четири удара по посока на вратата на Радо Рашков, които дори не стигнаха до нея.
И през втората част надмощието на гостите продължи. В 47-ата минута Янаки Смирнов изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но турският вратар майсторски спаси. В 75-ата минута Смирнов центрира към Денислав Мицаков, който стреля опасно, но стражът на “Чорлу Генчлербирлигли” отново успя да избие.
Няколко секунди по-късно контраатака на Смирнов, Карапетров и Балъков завърши с премерен удар на последния, но отново турският вратар се намеси и парира топката с крак.
“Локомотив” започна с познатия от есента състав с малки промени. На мястото на Янаки Смирнов преди почивката игра Николай Иванов, на мястото на Антоний Балъков – новото попълнение Юлиан Ненов, а на Йордан Апостолов – Явор Генчев.
През втората част старши треньорът Сашо Ангелов пусна в игра Илия Карапетров, Балъков, Иво Михайлов, Смирнов и най-новото попълнение – централния защитник Иво Харизанов. Това бе втората контрола на тима в Турция. Отборът ще изиграе още една проверка, а на 5 февруари се прибира в България.