“Локо” (ГО) направи две ремита с румънци и киргизи в Турция

Публикувано на пн, 30 ян. 2017
176 четения

Две равенства направи горнооряховският “Локомотив” в поредните си контроли в Анталия. Футболистите на Иван Колев срещнаха румънския “Тургу Муреш” и завършиха наравно 1:1, а преди това завършиха 0:0 с втория в първенството на Киргизстан – “Дордой” (Бишкек).
В мача с “Тургу Муреш” горнооряховци откриха чрез Кифует в 17-ата минута, а за румънците след почивката Чолаку изравни в 60-ата минута.
Втори мач за “железничарите” изигра младежкият национал Бедри Рюстемов, който се присъедини към отбора в Анталия. Младокът е от Велико Търново, но кариерата му започва в Малта. Играл е за клубове от втора и трета дивизия на Испания и Италия. Последно се е подвизавал в дублиращия отбор на “Валенсия”.
Досега активът на локомотивци в контролите е една победа, две равенства и една загуба.
Срещу румънците “Локомотив” игра в състав: Денчев (46 Кунчев), Цонков, Кавдански, Амброуз, Фиданин, Христов (46 Б. Рюстемов), Мечев, Джоман, Л. Генчев (75 Д. Атанасов), Кифует, Бен Отман.
Ден по-рано локомотивци направиха 0:0 в третата си контрола на турска земя. Съперникът им “Дордой” (Бишкек) е на второ място в елита на Киргизстан. До момента киргизите имаха в Анталия три загуби, но в последния си мач взеха реми от горнооряховци.
В началото на мача Стефано Кунчев отрази силен удар на централния нападател на киргизстанския отбор – ганайския футболист Инкум. Двубоят бе съпроводен от много силен вятър. В 10-ата минута Красен Трифонов удари гредата след бърза контра.
В края на полувремето с нов пропуск се отчете и Красен Трифонов. През втората част на мача Иван Колев извърши само три промени в състава си. Течеше 60-ата минута, когато опасна атака на “Локомотив” завърши с удар на Генчев, но отново без резултат. В самия край на мача пред наказателното поле на “Дордой” бе фаулиран Мечев. Зад топката застана Мохамен Бен Отман, който подаде към Димо Атанасов и коженото кълбо като по чудо не влезе във вратата на съперника.
“Локомотив”: Кунчев (46 Банков), Цонков, Кавдански, Керчев (46 Фиданин), Д. Атанасов, Мечев, Б. Рюстемов (46 Бен Отман), Узунов, Кр. Трифонов, Попчев, Генчев.
Снощи тимът игра петата си проверка – срещу “Дунайска стреда” (Словакия).