“Локо” (ГО) до 19 г. втори за купата, “Раховец” завърши четвърти

Публикувано на ср, 17 ян. 2024
45 четения

Два горнооряховски отбора стигнаха до финалната четворка в турнира за Купата на България по хандбал при младежите до 19 години. “Локомотив” и “Раховец” се класираха за финалната четворка, срещите от която се проведоха в Бяла, заедно с тимовете на “Полюс ТМ” (Плевен) и “Чардафон” (Габрово).
За съжаление жребият противопостави двата клуба от Горна Оряховица още на полуфинал. Локомотивци имаха категорично превъзходство и спечелиха срещу съгражданите си с 31:18 (16:8). В другия полуфинал плевенчани биха “Чардафон” с 28:21 (13:7).
Вторият ден обаче не бе успешен за горнооряховци. В мача за бронзовите медали “Раховец” загуби с 39:21 (21:8) от “Чардафон”. Финалният мач между “Локомотив” (ГО) и “Полюс ТМ” (Плевен) бе изключително оспорван, а интригата стоеше до последно. “Железничарите” поведоха с 4:2, допуснаха изравняване, но до почивката взеха аванс от 8:5. Плевенчани отново изравниха за 9:9, а нататък резултатът вървеше гол за гол. Пет минути преди края бе 16:16, а в оставащото време съперникът вкара още два гола и измъкна победата с 18:16.
“Малко сме разочаровани, но среброто също е постижение. Без да се оправдаваме, но е важно да се съобразим с това, че нашите момчета са по-малки. Въпреки това играха равностойно и на моменти превъзхождаха съперника”, коментира старши треньорът на “Локомотив” Йордан Димитров.
“Локо”: Кристиян Стратиев, Християн Колев, Даниел Генин, Валентин Николов, Никола Стоянов, Георги Кръстев, Кристиян Деянов, Мартин Костадинов, Велизар Драганчев, Иво Иванов, Константин Бакалов, Михаил Тодоров, Димитър Недев, Златомир Колев, Пламен Катрев, Стефан Георгиев.
Златомир Колев от “Локо” (ГО) получи индивидуалната награда за най-добър защитник, приза за голмайстор взе Александър Цвятков от “Чардафон” с 16 гола. Другите две отличия отидоха за носителя на купата “Полюс ТМ”: най-добър вратар стана Кристоф Маринов, а най-полезен състезател – Иван Петков.