“Локо” (ГО) би с 5:0 юношите на “Етър 1924” на ст. “Ивайло”

Публикувано на чт, 21 февр. 2013
344 четения

Тихомир Кънев (в средата) вкара първия си гол с екипа на горнооряховския “Локомотив”.

Горнооряховският “Локомотив” спечели с 5:0 контролната среща, играна на стадион “Ивайло”, срещу юношите старша възраст на “Етър 1924”. В тима на “железничарите” бе пълно с бивши етърци – Тихомир Кънев, Димитър Димитров, Мартин Иванов, Йордан Петров, Явор Генчев.
Още в началото на мача Димитър Димитров от гостите получи контузия и се наложи да бъде заменен принудително от Ивайло Петров. Двата отбора си размениха по една-две добри атаки, но в 15-ата минута резултатът бе открит за горнооряховци. Любо Стефанов проби отдясно и сложи топката на главата на връхлитащия Тихомир Кънев, който я заби в мрежата – 0:1. Десет минути по-късно Кънев получи пас в пеналта и се разписа отново, но голът бе отменен заради засада, маркирана от тъчреферката Кристина Станчева.
До края на полувремето юношите старша възраст на “Етър 1924” направиха няколко добри атаки и заслужиха аплодисментите на зрителите по трибуните. В 32-ата минута Додуров центрира отляво към Захариев, който би технично, но рикоширалата топка излезе в корнер. Четири минути по-късно след грешка на етърци при изнасянето на топката бе намерен на скорост Тихомир Кънев, но диагоналният му удар по земя мина край гредата.
До почивката “виолетовите” нанесоха още два точни удара. Първо в 40-ата минута Светослав Йорданов стреля ниско, но вратарят Димов улови, а малко след това Бисер Стоянов насочи топката от пряк свободен удар, но отново Димов хвана без прблеми.
“Етър 1924” можеше и да изравни в 53-ата минута, когато Захари Захариев бе фаулиран в наказателното поле на гостите и реферът отсъди дузпа. Вратарят на гостите Александър Димов обаче спаси удара на Бисер Стоянов. Буквално при ответната атака “железничарите” поведоха с 0:2. Любомир Генчев проби отляво и подаде на Йордан Петров, който от непосредствена близост изпрати топката в мрежата.
Третото попадение за гостите изработи Милен Станов, който влезе по фланга и намери непокрития Любо Генчев. Той стигна до хеттрик с нови два гола в края на срещата. За четвъртия той прехвърли с глава вратаря на етърци, а за петия получи пас от брат си Явор. За “виолетовите” пък пропуски направиха Кадер Расимов, Борислав Георгиев и Алиш Хаджимустафа, които можеха да стигнат поне до почетен гол.
“Етър 1924”: Ив. Петков, Бор. Петков, Цв. Петров, Ст. Тасев, Д. Даилов, Б. Стоянов, Цв. Додуров, Св. Йорданов, К. Расимов, Ив. Митев, Захариев (Маймарев, Д. Цонев, Хаджимустафа, М. Павлов, Юсм. Кадир, Д. Илиев, Г. Русев, В. Боев)
“Локо” (ГО): Ал. Димов, Л. Стефанов, Д. Димитров, Ив. Пенев, Март. Иванов, Кр. Славчев, Д. Панайотов, М. Савов, Станков, Й. Петров, Т. Кънев (Христанов, Ив. Петров, М. Йорданов, Пл. Гавазов, Ив. Велчев, Яв. Генчев, Л. Генчев).