“Локомотив” победи “Фрегата” в Бургас

Публикувано на ср, 15 февр. 2023
157 четения

Хандбалният “Локомотив” (Горна Оряховица) победи “Фрегата” (Бургас) с 31:24 (14:13) като гост в мач от XI кръг на елитната хандбална група. В началните минути домакините заложиха на личната защита по целия терен. Това им помогна да поведат с 6:4. В следващите минути след наказания гостите останаха с четири полеви състезателя. Хандбалистите на “Фрегата” се възползваха максимално от ситуацията и увеличиха преднината си до средата на полувремето 10:6. След възстановяване на равновесието локомотивци втвърдиха защитата и до края изравниха и поведоха с 13:14.
Втората част започна с размяна на голове в двете врати. “Фрегатите” търсеха обрата и успяха да изравнят 17:17 в 37-та минута. Последваха силни моменти за “Локомотив” , който вкара три безответни гола. До края гостите увеличиха разликата и затвориха мача при крайното 24:31.
“Много важна победа за нас. “Фрегата” смениха поколенията си и във всеки мач подхождат много амбициозно. Поздравявам ги за хъса. Очаквахме такава игра. Успяхме да се противопоставим и заслужено победихме”, коментира треньорът на “Локо” Йордан Димитров.
“Локомотив”: Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Петър Николов, Николай Генов, Георги Стоянов, Димитър Георгиев, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Кристиян Йорданов, Иван Петков, Веселин Чакмаков, Мартин Тодоров, Михаел Иванов.