“Локомотив” (ГО) с трудна победа над “Ювентус”

Публикувано на пн, 8 апр. 2024
134 четения

“Локомотив” (ГО) спечели 20-ата си победа от общо 21 мача в първенството на Северозападната Трета лига. Горнооряховци гостуваха на “Ювентус” (Малчика), като мачът се игра на неутрален терен в гр. Левски. Гостите решиха всичко още до почивката с два гола на Кристиян Дечев. През втората част символичните домакини върнаха едно попадение за крайното 1:2.
Стана здрав мач с много нерви, напрежение и три червени картона. Въпреки кадровите проблеми, домакините не се дадоха. В 14-ата минута Мариян Иванов от “Локомотив” удари с крак в главата Мартин Маринов и беше отстранен с червен картон. В 26-ата минута Георги Колев изпълни фаул, настана суматоха и Дечев откри резултата, а играчите на “Ювентус” протестираха, че голът е от засада. Напрежението се покачи, последва груба игра и от двете страни. Само след 120 секунди Дечев отбеляза красиво попадение за 0:2.
След почивката домакините натиснаха. Мартин Трифонов вкара за 1:2 с удар от десетина метра. Той имаше още един шанс по-късно, но не се възползва. Въпреки че “Ювентус” владееше инициативата, не стигна до друго голово положение. В 85-ата минута капитанът му Валентин Антонов получи втори жълт и червен картон. Съотборникът му Кристиан Аначков фаулира грубо Ивайло Тодоров и също му вдигнаха втори жълт и червен картон в 92-та минута.
В Павликени едноименният тим спечели с 2:1 срещу “Ботев II” (Враца). Нулите не помръднаха през първия час. Едва тогава Митко Панов вкара за гостите. Атакуващите действия на “Павликени” дадоха резултат в 66-ата минута, когато голмайсторът им Стефан Гинчев изравни. Йордан Йорданов центрира и Георги Христов реаизира с глава победното попадение в 78-та минута.
2:2 приключиха в Полски Тръмбеш местният “Янтра” и едноименният тим на град Левски. Срещата е от 22-рия кръг на Северозападната Трета лига. Имаше още критични моменти пред двете врати. Добро начало за домакините с попадение на Християн Кожухаров в 9-ата минута. Мартин Димитров изравни след още толкова време. Гол от фаул даде нов аванс на “Янтра” в 36-ата минута. Домакините вече се виждаха победители, когато Атанас Петров изравни 120 секунди преди края.
Мачът “Партизан” (Червен бряг) – “Академик” бе отложен по искане на двата клуба.