“Локомотив” (ГО) разби с 6:0 “Павликени” и излезе еднолично начело

Публикувано на пн, 9 окт. 2023
121 четения

Горнооряховският “Локомотив” постигна внушителна победа с 6:0 над “Павликени” в областното дерби на Северозападната Трета лига. “Железничарите” вкараха по три гола през двете полувремена и излязоха еднолично на първото място в класирането, след като конкурентът им “Дунав” (Лом) завърши 0:0 у дома срещу “Севлиево”.
Тодор Бакърджиев откри резултата в 35-ата минута с добавка, след като вратарят бе избил удар на Димитър Байдаков с глава. Малко след това Кристиян Райчев също се разписа с добавка след центриране на Христо Марков. Самият Марков вкара красив гол в края на полувремето за 3:0 с техничен удар, след като бе изведен от Даниел-Виктор Кънчев.
Този резултат се запази чак до 65-ата минута, когато дежурният голмайстор Георги Колев покачи на 4:0, след като вратарят изпусна топката след удар на Кънчев. Петото попадение падна шест минути по-късно и бе дело на опитния халф Красен Трифонов срещу родния му тим. Отново Георги Колев от дузпа, отсъдена за събаряне на Райчев от вратаря, оформи крайното 6:0 за горнооряховци.
“Локо” (ГО): Венцислав Димитров, Милен Савов, Кристиян Райчев, Александър Узунов, Ивайло Тодоров, Тодор Бакърджиев, Даниел-Виктор Кънчев, Николай Иванов, Христо Марков, Димитър Байдаков, Георги Колев.
“Павликени”: Никола Василев, Ивайло Маринов, Атанас Фиданин, Ивелин Иванов, Андрей Петров, Даниел Йорданов, Йордан Йорданов, Тодор Чирпанов, Пламен Илиев, Тихомир Маринов, Стефан Гинчев.