“Локомотив” (ГО) и “Черно море” правят 2:2 в интересен зрелищен мач

Публикувано на вт, 16 авг. 2016
162 четения

Горнооряховският “Локомотив” изпусна първата си победа в Първа лига, като завърши 2:2 с “Черно море” и не можа да свали от върха досегашния лидер. “Железничарите” надиграха тактически варненци, водеха с 2:0, но в края по чудо не стигнаха до трите точки.
Първото полувреме бе с по-малко възможности. На върха на атаката за символичните домакини бе Тихомир Кънев, който в 22-ата минута центрира остро отдясно, но вратарят улови. Преди това удар на Красен Трифонов мина до гредата.
Варненци обаче атакуваха повече и можеха да открият. Две грешки в горнооряховската защита едва не донесоха голове. В 27-ата минута Желев сгреши, като подаде на Кузма, той стреля, но Стефано Кунчев бестящо спаси. Само след три минути грешка на другия фланг направи и Фидадин, гостите овладяха топката, но не успяха да стигнат до гол.
Това сториха локомотивци в 38-ата минута. Желев центрира отдясно и непокритият Красен Трифонов с глава прати топката в мрежата на Чанович – 1:0. Варненци се опитаха да потърсят промяна, но до почивката най-добрата им възможност бе в 42-ата минута, когато Уго Секо центрира остро отдясно, но Кунчев пресече топката.
Изключително интересна бе втората част. Двата отбора отправиха по един опасен удар от 35 метра в началото на втората част. Първо в 53-ата минута изстрел на Кузма бе спасен от Кунчев, а в ответната атака Тихомир Кънев отправи опасен шут от фаул отдалеч, но топката профуча край гредата на гостите.
“Черно море” имаше нова възможност в 55-ата минута, когато Цветков стреля, но Кунчев спаси. Горнооряховци стигнаха до 2:0 в 65-ата минута. Току-що влезлият Каранейчев центрира отляво, Чанович изпусна топката и Янаки Смирнов находчиво я вкара в мрежата. Треньорът Ангел Червенков пусна в игра халфа Дани Апостолов да позатвори играта, но в следващите минути “моряците” стигнаха до два гола.
В 73-ата минута след центриране отдясно Бакари с глава прати топката в обратния ъгъл за 2:1. Само след три минути отново той успя да изравни. Георги Илиев центрира от фаул, Николов намери с глава Бакари и той отново с глава вкара за 2:2.
Оттук до края мачът стана много двуостър и двата отбора сътвориха куп възможности, като повече могат да съжаляват домакините. В 82-ата минута Каранейчев от фаул би опасно до гредата, а още в ответната атака Пламен Николов принуди Кунчев да спасява.
В 85-ата минута Димо Атанасов в добра позиция се забави да нанесе прехвърлящ удар, а веднага след това Траянов получи червен картон и остави варненци с човек по-малко. “Локомотив” натисна здраво и до края по чудо не вкара победен гол. Красен Трифонов от фаул стреля майсторски, но Чанович успя да извади топката. Минута преди края на редовното време Димо Атанасов вкара кълбото в мрежата, но от засада.
Още две чисти положения пропуснаха локомотивци в даденото петминутно продължение. В 91-ата минута Симеон Мечев стреля, вратарят боксира и Апостолов от пет метра стреля високо над вратата. В 94-ата минута пък Каранейчев стреля мощно от фаул, но Александър Чанович успя да спаси и този удар.
“Локомотив” (ГО): Стефано Кунчев, Венцислав Керчев, Атанас Фиданин, Мартин Кавдански, Димо Атанасов, Красен Трифонов, Янаки Смирнов (69 Йордан Апостолов), Николай Христов, Милен Желев, Симеон Мечев, Тихомир Кънев (65 Георги Каранейчев).