“Локомотив” (ГО) би с 5:0 “Павликени”

Публикувано на вт, 23 май 2023
145 четения

Горнооряховският “Локомотив” победи с категоричното 5:0 “Павликени” в регионално дерби в Северозападната Трета лига и запази второто си място в класирането.
Резултатът бе открит в 24-та минута, когато Георги Колев откри след центриране от корнер – 1:0. Две минути преди почивката Димитър Байдаков удвои с добавка след удар на Дечев и избита топка от вратаря. Веднага след това гостите получиха и трети гол. Отново Георги Колев се разписа от воле след страхотна атака и асистенция на Тодор Бакърджиев – 3:0.
Още две попадения паднаха след почивката. В 54-та минута младият Кристиян Дечев вкара с глава след отличен пас на Байдаков. Димитър Костадинов в 63-та минута отбеляза дебютния си гол за клуба след страхотен удар извън наказателното поле след асистенция на Дечев – 5:0.
До края в игра за “Локомотив” влезе младият Максим Маринов – официален дебют за родения 2006 година вратар, както и Мартин Господинов (роден 2007 година). В сряда, 24 май, “Локо” (ГО) ще изиграе отложения мач с “Етър-2” от 18:30 ч. на стадион “Ивайло”. “Павликени” пък в събота в следващия кръг приема също дублиращия тим на “Етър”.