“Кока-Кола” (Джулюница) стана победител в турнира по футбол на малки врати

Публикувано на вт, 31 юли 2018
230 четения

В празник се превърна традиционният турнир по футбол на малки врати “Джулюница Лято 2018”. Финалите бяха в събота на електрическо осветление, отлично подготвен терен, пред препълнени трибуни и екзалтирана публика. Програмата започна с демонстративен мач между ветерани и юноши на местния ФК “Владислав”.
Финалът противопостави “Кока-Кола” (Джулюница) и “Корадо България” (Стражица) и предложи истинско зрелище. Домакините бяха по-силни преди почивката и поведоха с гол на Иван Иванов. Втората част също започна успешно за тях и резултатът набъбна до 3:0 след попадения на Ангел Кабакчиев и Иван Иванов. Едва тогава състезателите от Стражица се разиграха и с голове на Атанас Евтимов и Георги Георгиев върнаха интригата – 3:2. До края на срещата “Корадо България” натисна здраво, създаде няколко положения, но не успя да изравни. Така след загубения финал м.г., “Кока-Кола” заслужено спечели турнира.
В мача за 3-4 място първенецът от миналата година “Епъл” (Джулюница) се наложи с 4:3 над “Козаревец”. Головете за джулюнчани вкараха Даниел Димитров (2), Илиян Петков и Цветомир Додуров, а за гостите – Валентин Парашкевов (2) и Станимир Андреев.
Шампионът получи премия от 500 лв., вторият – 300, а третият – 100 лв. За всички тимове бяха предвидени купи, грамоти, плакети и предметни награди. Приза за най-млад състезател получи Мирослав Димитров от “Анималс” (Джулюница), за най-възрастен – Николай Колев (бай Кольо) от “Земеделец” (Джулюница), а за най-коректен отбор беше отличен “Козаревец”. Най-добър вратар стана Ивелин Пройнов от “Корадо България”, голмайстор – Иван Иванов от “Кока-Кола” с 11 попадения, а за най-полезен състезател плакет получи Цецо Додуров от “Епъл” (Джулюница). Специалната награда за най-проспериращ млад състезател от с. Джулюница на името на дългогодишния учител и спортен деятел Богомил Йорданов бе присъдена на Христо Кенарев от “Анималс”.