“Етър” U17 не се даде на “Янтра” (П. Тръмбеш)

Публикувано на пт, 9 февр. 2024
107 четения

При равенство 2:2 приключи приятелската среща между “Янтра” (Полски Тръмбеш) и “Етър” U17. Головете на изкуствения терен “Трифон Иванов” във Велико Търново паднаха за двадесетина минути през първото полувреме.
Любомир Генчев откри за гостите в 10-ата минута, а Тихомир Антонов удвои четвърт час по-късно. Момчетата на треньора Стефан Николов обаче не само не се стъписаха, но и отвърнаха подобаващо.
Петър Петров намали на 1:2 в 28-та минута. В 32-та пък направилият силен мач Радослав Найденов фиксира равенството – 2:2, след пас отляво. Съперниците изиграха оспорван, но коректен мач, в който само две по-груби влизания на Янислав Илиев от състава на гостите предизвикаха напрежение. Много добре за етърци се включиха момчетата от набор 2008 година.
На 10 февруари “Янтра” гостува на “Севлиево”, а на 14-и приключва проверките срещу дублиращия тим на “Етър”.
В събота и неделя, съответно от 15 и от 14 ч., вторият отбор на “виолетовите” ще изиграе две контролни срещи на “Трифон Иванов”. На 10 февруари великотърновци приемат “Вихър” (Славяново), а на 11-и “Черноломец” (Попово).