“Етър” с важен успех в Славяново – класическо 3:0

Публикувано на вт, 29 мар. 2016
226 четения

Изключително важна победа по пътя към крайната цел спечелиха футболистите на “Етър”, които изковаха успех с 3:0 в трудното си гостуване в Славяново на местния “Вихър”. Така “виолетовите” взеха три поредни успеха като гости преди идването на новия треньор Ферарио Спасов на 3 април срещу “Севлиево”.
За пореден път новите попълнения в атаката Петър Димитров и Стефан Христов отбелязаха важни голове, а третия добави Мартин Николов. Още в 3-ата минута етърци претендираха за дузпа за събаряне на Христов в наказателното поле от централния защитник на “Вихър”. При атака на домакините нападател се измъкна от защитата сам срещу вратаря, но Емил Михайлов спаси удара му.
Великотърновци водеха играта в половината на домакините, изпълниха няколко корнера, но до почивката удари на Петър Димитров и Джихат Кямил минаха покрай вратата.
В 55-ата минута отново опитният Петър Димитров се оказа в прегръдките на съотборниците си. След центриране на Стефан Христов Любо Генчев триково пропусна топката и отблизо Димитров с глава забоде топката в мрежата за 0:1. Резултатът бе удвоен в 67-ата минута, когато Петър Димитров стреля от 22 метра в гредата, топката са върна към Стефан Христов, който я спря и я насочи в левия ъгъл – 0:2.
Александър Кирилов можеше да наниже нов гол десетина минути преди края, като излезе сам срещу вратаря, изведен от Стефан Христов, но той спаси удара му.
Това обаче стори резервата Мартин Николов в самия край, като отляво също изскочи срещу вратаря на домакините и със силeн удар над него направи победата класическа.
“Етър”: Михайлов, Скерлев, Русев, Минков, Кирилов, Анев (68 Николов), Бенков (87 Яв. Генчев), Кямил, Л. Генчев, П. Димитров (87 Петков), Христов.