“Етър” с грешна стъпка в Поморие

Публикувано на ср, 22 мар. 2017
171 четения

Отборът на “Етър” допусна загуба с 2:0 при гостуването си на Поморие в среща от 21-ия кръг на Втора професионална група. Поражението е първо, откакто начело на тима е Станислав Генчев и трето за “виолетовите” в шампионата. Етърци остават лидери в класирането, с две точки аванс пред “Септември” (Сф) и три пред “Витоша” (Бистрица). Гостите започнаха по-агресивно в мача, наложиха преса на изкуствения терен. Във втората минута Апостолов даде добър диагонален пас към Стоянов, който намери в наказателното поле Стефан Неделчев, но младият нападател стреля право в ръцете на Димитър Тодоров. Вратарят бе най-добрият играч на домакините и е с основна заслуга за победата, която спря серията от три загуби на поморийци. В 31-ата минута Живко Хаджиев засече с глава центриране от свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата на “Етър”. В 39-ата минута Ивайлов изведе Иван Стоянов очи в очи с вратаря, но нападателят си поведе лошо топката и не успя да преодолее Тодоров. 180 секунди по- късно Стоянов проби отляво и от границата на наказателното поле подаде към Тодоров, който стреля с акробатично изпълнение, но топката премина над вратата. В 45-ата минута капитанът на домакините Христо Лемперов откри резултата, след точно изпълнена дузпа, отсъдена за безсмислена игра с ръка на Митко Плахов. Етърци имаха претенции, че нарушението е извън наказателното поле, но реферът Николай Йорданов отсъди дузпа. След почивката гостите отново бяха по-активният отбор на терена. В 53-ата минута Иван Стоянов надбяга защитата на домакините, остана сам срещу Димитров, но отново не успя да вкара. В последните 30 минути “виолетовите” рискуваха, в игра влязоха трима опитни нападатели Тихомир Кънев, Тодор Колев и Иван Петков, но липсваха чистите голови положения. В 68-ата минута Чавдар Ивайлов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и затрудни вратаря, но Тодоров се намеси виртуозно и изби в корнер. В 84-ата минута етърци сгрешиха при изнасяне на топката, Кирил Георгиев намери Иван Колев, който подаде на Милен Танев на празна врата и последният направи резултата 2:0.
“Етър”: Кирил Акалски, Георги Кременлиев, Михаил Минков, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Йордан Апостолов (62 Тихомир Кънев), Иван Стоянов, Митко Плахов, Цветомир Тодоров, Чавдар Ивайлов (77 Иван Петков), Стефан Неделчев (72 Тодор Колев).