“Етър” отстъпи с 3:2 като гост на лидера на “Б” група в Русе

Публикувано на пн, 22 февр. 2016
190 четения

Петър Димитров бележи първия гол в мача.

Водачът в “Б” група “Дунав” и “Етър” завършиха при резултат 3:2 в последната проверка на двата отбора преди пролетния полусезон. Мачът се игра пред близо 600 зрители на Градския стадион в Русе. Преди началото “Дунав” представи официално отбора си за пролетта, след което имаше и минута мълчание, която се смеси с ръкопляскания, в памет на Трифон Иванов.
Етърци започнаха в състав: Цанков, Скерлев, Русев, Минков, Николов, Бенков, Анев, Яв. Генчев, Христов, П. Димитров, Л. Генчев. Великотърновският тим започна много напористо и в 18-ата минута поведе с 0:1 с хубав удар на Петър Димитров от границата на наказателното поле.
Малко след това “Етър” можеше да удвои – Димитров намери Стефан Христов, който пусна на Любо Генчев, но защитник от два метра успя да избие. Играта се поизнерви и след няколко по-твърди единоборства на домакините бяха извършени две принудителни смени в състава на “Етър”. В 35-ата минута напусна вратарят Цанков, който бе изнесен на носилка със съмнения за скъсани мускулни влакна. Сменен бе принудително и Скерлев, а Михаил Милчев от домакините за груб фаул получи червен картон и на негово място влезе Йордан Димитров. “Етър” пропусна нов гол – Петър Димитров намира Любо Генчев, който пусна на Явор Генчев, чийто удар мина на метър от гредата. Все пак “драконите” успяха да се поокопитят и изравниха в края на първото полувреме. Георги Чакъров бе най-съобразителен при центриране в полето на великотърновския тим и прати топката с глава в десния ъгъл за 1:1 в 45-ата минута.
Още в началото на втората част Ивайло Петков събори изпреварилия го Чакъров и последва дузпа, от която Диян Димов изведе домакините напред. В 59-ата минута Ивайло Раденцов завъртя от пряк свободен удар топката в десния ъгъл на противниковата врата и направи 3:1. В самия край на мача Николаев центрира отлично и Петър Димитров с глава от повече от десет метра оформи крайното 3:2.
“Етър”: Цанков (35 Ивайло Петков), Скерлев (38 Ангелов), Русев, Минков, М. Николов, Ст. Христов (60 Николаев), Анев, Бенков (46 Кямил), Л. Генчев, Яв. Генчев (64 Иван Петков), П. Димитров.