“Етър” отнесе с 6:0 “Павликени”

Публикувано на пн, 9 Ное. 2015
185 четения

“Етър” взе убедителна победа с 6:0 в регионалното дерби срещу “Павликени” и излезе втори на 5 точки след водача “Ботев” (Вр).
В последното си домакинство на стадион “Ивайло” за есента отборът бе воден от треньорската скамейка от Илиян Киряков. Преди срещата бе поздравен наставникът на вратарите Румен Русев, който навърши 30 години.
От самото начало “Етър” наложи превес и след опасно влизане на Альоша Илиев по чудо не последва гол. В 10-ата минута обаче след корнер за гостите младият Ивайло Петков боксира топката в собствената си греда. Силен удар на Радослав Байчев бе избит с мъка от Стефанов, като бе отразена и добавката на Иван Петков. След центриране от корнер в 13-ата минута обаче Иван Петков засече топката неспасяемо във вратата – 1:0. Етърци продължиха да атакуват и в 25-ата минута Николаев открадна топката от съперник и я прати технично към вратата, но тя мина до гредата.
В 38-ата минута удар на Цветан Петров с глава бе уловен от вратаря Стефанов. “Виолетовите” решиха всичко с два бързи гола до почивката. Байчев центрира от фаул в 40-ата минута и Илко Трифонов върна топката пред вратата. Където Иван Петков с глава отбеляза втория си гол в мача. Само след две минути Радо Байчев получи извеждащ пас от Николаев и с диагонален удар покачи на 3:0.
Втората част започна с две възможности за павликенчани. В 48-ата минута след центриране отдясно Цветомир Додуров стреля опасно с глава, но Ивайло Петков улови. Само минута след това пък Димитър Кушев от фаул нацели левия стълб – втора греда за гостите. 4:0 стана резултатът в 52-ата минута, когато вратарят Стефанов изби опасен удар на Николаев и младият Ивайло Тодоров със силен шут опъна мрежата. Опасен удар на Альоша Илиев принуди вратаря да вади в корнер, а в 67-ата минута Добри Петров под плонжа на вратаря вкара за 5:0. Не след дълго капитанът Илко Трифонов отблизо наниза шестия гол.
“Етър”: Ивайло Петков, Кирилов (46 П. Иванов), Минков, Петров, Мартин Николов, Николай Николаев, Илиев, Петков (52 Д. Петров), Трифонов, Ивайло Тодоров, Байчев (55 Узунов)
“Павликени”: Стефанов, Калчев (66 Чешмеджиев), Свилен Василев, Илиев, Цонев (75 Михайлов), Шипкалиев, Бодуров, Димитров, Чирпанов, Андреев (56 Стоянов), Кушев