“Етър” освободи защитника Венелин Филипов

Публикувано на пт, 1 юни 2018
170 четения

“Етър” освободи Венелин Филипов, който стана вторият отпратен футболист след вратаря Денис Григич. Победа и загуба записаха детските отбори на “Етър” в зоновото първенство. Юношите младша възраст загубиха от лидера в класирането “Янтра” с 1:3 на стадион “Ивайло”. “Виолетовите” започнаха силно мача и създадоха голови възможности. В 25-ата минута Велизар Тонков простреля вратаря за 1:0. Гостите обаче бързо върнаха попадението чрез Кристофър Българов. През втората част съперникът отбеляза още два гола чрез Добрин Георгиев и Кристиян Николаев. Преди последния кръг етърци са трети с две точки аванс пред “Спартак”, като им предстои гостуване на втория “Локомотив” (ГО), а плевенчани приемат “Павликени”.
В Горна Оряховица ще приключи сезона и детският тим на “Етър”, който на “Ивайло” отнесе “Янтра” с 5:2. Милен Атанасов, Калоян Ненчев на два пъти и Захари Атанасов доведоха резултата до 4:0 до 20-ата минута. Гостите върнаха два гола чрез Георги Николаев и Тихони Петков, а Любослав Станев фиксира окончателното 5:2. Първенец при децата е “Локомотив”, следван от “Етър”, без значение от резултата между двата тима.