“Етър” би с 3:2 “Бенковски” (Бяла), приема утре свищовския “Академик”

Публикувано на пт, 20 февр. 2015
255 четения

Въпреки минималната победа, етърци имаха пълен превес.

“Етър” победи с 3:2 “Бенковски” (Бяла) в първата си контрола на свой терен под ръководството на Георги Василев. С поредни два гола се отчете нападателят Тихомир Кънев, а един добави новодошлият Симеон Иванов. Мачът се игра в Самоводене при слънчево, но студено време.
“Виолетовите” имаха тотален превес до почивката и двата гола бяха най-малкото, с което се отърваха гостите. Домакините започнаха в състав: Димитров, Попов, Трифонов, Стоев, Аладжов, Копаранов, Кямил, Ем. Николов, Николаев, Кънев и Байдаков. Срещата пропуснаха опитните Тодор Колев, Милчо Макенджиев и Радослав Анев.
Още в началото Емил Николов стреля, вратарят изби и Кънев с добавка стреля в тялото му. Атаките се заредиха една след друга и в 6-ата минута Димитър Байдаков излезе сам срещу вратаря Милонов, който го събори в пеналта. Реферът Георги Гинчев отсъди дузпа, която Тихомир Кънев с премерен удар в десния ъгъл превърна в 1:0.
Превъзходството на етърци бе пълно и действията се развиваха изцяло в половината на гостите, сред които имаше двама бивши етърци – играещият треньор Цветан Ганев и защитникът Борислав Джарнавлиев.
Добри впечатления оставиха новите попълнения Васил Попов и Емил Николов. В 17-ата минута последният центрира отдясно, като буквално сложи топката на главата на Тихомир Кънев, който вкара втория си гол в мача – 2:0. Байдаков можеше също да се разпише от добра позиция, но ударът му мина до гредата.
В 30-ата минута Тихомир Кънев бе на крачка от хеттрик – той изпълни фаул от 30 метра, но топката срещна левия стълб. До почивката нови голове не паднаха, въпреки пълния превес.
Многото смени през втората част изравниха играта. Влязоха младите Ивайло Петков, Додуров, Цонев,  Цв. Петров, Иван Колев, дошлите на проби Стамен Казълов и Симеон Иванов, както и Иван Петков, който заигра на върха на атаката с Колев. В 53-ата минута Джихат Кямил отправи далечен удар, но вратарят улови. Атаките продължиха, но етърци не бяха точни в завършващия голов пас.
Гостите от “Бенковски” се окопитиха и създадоха в 63-ата минута първото си добро положение – Ивайло Иванов от удобна позиция стреля край гредата.
В 72-ата минута след недобре избита топка от вратаря и защитата бившият младежки национал Дилян Колев от гостите с красива задна ножица намали – 2:1. Малко нелогично, но в 80-ата минута “Бенковски” дори успя да изравни, като след центриране Ивайло Иванов се разписа с глава.
Веднага след центъра обаче последва етърска атака, при която топката попадна у Симеон Иванов и той с хубав удар от средна дистанция вкара за крайното 3:2.
Следващата контрола на “болярите” е в събота от 14:30 ч. срещу свищовския “Академик”, когото вече победиха с 3:1 преди седмица в първия мач помежду им.
“Етър”: Венци Димитров, Васил Попов, Илко Трифонов, Тодор Стоев, Ивелин Аладжов, Емил Копаранов, Джихат Кямил, Емил Николов, Николай Николаев, Тихомир Кънев, Димитър Байдаков (Ивайло Петков, Цветомир Додуров, Димитър Цонев,  Цветан Петров, Иван Колев, Иван Петков, Стамен Казълов, Симеон Иванов).
“Бенковски”: Милонов, Игнатов, Джарнавлиев, Д. Колев, Борисов, Дамянов, Петров, Ив. Иванов, Ганев, Божанов, Ковачганев (Балчев, Н. Иванов, Владимиров).