“Етър-64” с първа загуба за сезона, отстъпи с 26:22 в Свиленград

Публикувано на вт, 25 окт. 2016
167 четения

Шампионът на България “Етър-64” допусна първа загуба в женското хандбално първенство. В повторение на миналогодишния финал за титлата великотърновки, които стартираха първенството с две убедителни победи, претърпяха поражение при гостуването си в Свиленград с 22:26 (10:12).
Шампионките бяха отслабени от отсъствието на няколко основни състезателки заради травми – Соня Богданова, Деница Иванова и Петя Кръстева, а Мирела Павлова бе само на една тренировка. По-младите хандбалистки, които ги заместиха, бяха колебливи на моменти и това се отрази на крайния резултат.
Треньорката Йонка Генчева започна с Деси Николова, Мирела Павлова, Силвана Савич, Кристияна Караманлиева, Мария Спиридонова, Десислава Кръстева и Даниела Коцева, но още преди почивката направи вътрешни рокади и влязоха Станислава Динева и Данислава Петрова.
Домакините започнаха амбицирано и поведоха с 3:1 и 4:2, а в 15-ата минута натрупаха и най-голямата си разлика до почивката – 7:3. Оттук нататък етърки се разиграха и с добри атаки обърнаха нещата до 7:9 с шест поредни попадения. Много силно отново пази Деси Николова, която спаси ред удари, както и трите отсъдени за домакините дузпи, сериозен бе приносът на опитните Даниела Коцева и Силвана Савич. В края на полувремето обаче младостта на тима си каза думата и “Свиленград-ПУ” успя да обърне нещата до 12:10.
През втората част домакините натиснаха здраво и в един момент преднината им стигна 7 гола – 19:12, а малко по-късно и 21:14. След 48-ата минута етърки успяха само да намалят пасива до 23:20 и крайното 26:22. “С оглед на липсващите ни основни състезателки не трябва да сме максималисти”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.
Най-резултатни за победителките от “Свиленград-ПУ” бяха Стефка Агова и Кристина Миланова с по 8 гола. За “Етър-64” с 8 попадения се отличи Десислава Кръстева, а 7 добави Даниела Коцева.
В следващия кръг на 28 октомври (петък) от 18:00 ч. етърки приемат в ДКС “Васил Левски” в поредно дерби носителя на купата на България “Бъки” (Габрово).
“Етър-64”: Десислава Николова, Мирела Павлова, Силвана Савич 4, Кристияна Караманлиева 1, Мария Спиридонова 1, Десислава Кръстева 8, Даниела Коцева 7 (Станислава Динева 1, Данислава Петрова).