“Етър-64” разби с 31:20 “Ники спорт”

Публикувано на пн, 13 февр. 2017
162 четения

Хандбалистките на “Етър-64” спечелиха петата си победа от общо 7 мача досега в първенството на “А” група при жените, като удариха с 31:20 (15:11) състава на “Ники спорт” (Сливница). Мач с пълен превес на домакините видя публиката в ДКС “Васил Левски”, макар че в началото гостенките поведоха с 2:3. С четири поредни гола след 10-ата минута етърки дръпнаха с 6:3, а след нова серия от три попадения в 20-ата минута вече водеха с 9:4. Между 24-ата и 27-ата минута обаче те позволиха на гостенките да нанижат 5 гола срещу само един и в крайна сметка почивката дойде при 15:11.
Вихрено бе началото на втората част, когато “Етър-64” сериозно вдигна оборотите и окончателно реши мача със седем поредни гола – три на Соня Богданова, два на Силвана Савич и един на Даниела Коцева. При 21:12 в 38-ата минута вече всичко бе ясно и до края възпитаничките на треньорката Йонка Генчева уверено поддържаха аванса си от десетина гола, а секунди преди последната сирена Данислава Петрова фиксира крайната победа на 31:20.
Най-резултатна за успеха беше Силвана Савич с 8 попадения, а 7 гола добави Соня Богданова. За “Ники спорт” по 8 пъти се разписаха Виктория Крумова и Гергана Грънчарова. Лидери във временното класиране са “Свиленград” и “Бъки” с по 12 точки, а “Етър-64” е трети с 10 точки, но в следващия кръг на 18 февруари от 15:00 ч. етърки приемат водача “Свиленград”.
“Победата ни бе закономерна, бяхме по-добрият отбор. Благодарим на кмета на В. Търново Даниел Панов за отоплението в ДКС “Васил Левски”, надяваме се следващото домакинство срещу “Свиленград” и финалите за Купата на България да са при същите условия”, коментира след мача треньорката Йонка Генчева.
“Етър-64”: Д. Николова, Савич 8, Коцева 5, Богданова 7, Д. Иванова 4, Д. Петрова 4, Симеонова 2, Павлова 1, Стефанова, Динева, Йорданова, Караманлиева, Маринова, Кръстева.