“Етър-64” приключи годината победно, отива на полуфинал

Публикувано на пн, 13 Дек. 2021
193 четения

Отборът на “Етър-64” записа важен успех над ХК “Поморие” в 1/4 финал за Купата на България и завърши победно годината. Логичното 36:21 (16:9) като гост го изпрати на полуфинал, където напролет ще срещне победителя от утрешния мач “Бяла” – “Сливница”.
Срещата започна колебливо и за двата тима, като до 10-ата минута си бяха отбелязали едва шест гола – 2:4 в полза на етърки. След 15-ата минута “болярките” заиграха по-концентрирано и нанизаха 6 гола срещу 3 за “Поморие” – 8:13. До края на първата част нещата не се промениха и двата отбора се прибраха за почивка при 9:16. Повторен дебют за етърки направи Камелия Кузнецова.
През втората част имаше размяна на много голове и в 55-ата минута резултатът бе 19:32. В последните пет минути “Етър-64” вкара нови 4 попадения срещу две за “Поморие” и победата дойде при 36:21.
“Етър-64”: Д. Николова, Ал. Замишляк 7, З. Коева 1, Д. Стефанова 1, М. Йорданова 7, М. Христова 9, К. Кузнецова, В. Иванова 3, Ст. Райчева, П. Стоянова 8, Кр. Цветанова.