“Етър-64” отвя с 43:18 “Поморие” на старта

Публикувано на вт, 11 окт. 2016
249 четения

Хандбалистките на “Етър-64” стартираха с убедителна победа новото първенство при жените, като разгромиха с 43:18 (22:7) състава на “Поморие”. Това бе и напълно подходящ подарък за рождения ден на тяхната треньорка Йонка Генчева, която преди мача получи куп цветя от президента на клуба Атанас Атанасов, от състезателките си, от децата от школата.
Обновен отбор с 16 състезателки в тимовия лист, с две нови много добри попълнения, с нова екипировка показа “Етър-64”. На бяло-виолетовия екип, който всъщност е резервният, над емблемата са поставени 9 звезди, символизиращи деветте шампионски титли на тима. Основният състав е запазен, като редом с Деси Николова, Мирела Павлова, Деси Кръстева, Даниела Коцева, Соня Богданова и Петя Кръстева започна и сръбското попълнение Силвана Савич, която игра с много мощ, наниза 6 гола и показа, че след задължителното сработване ще вдигне още класата на тима.
Опитните състезателки, които играха през първата част, направо отнесоха съперника, който по принцип не е слаб тим. Особено безпощадни бяха контрите на Соня Богданова, която наниза 9 гола. Красиви голове до почивката добавиха Данислава Петрова (8) и Даниела Коцева (2). Рано поради контузия напусна мача Петя Кръстева, а също поради проблеми Деница Иванова изгледа мача от скамейката.
Гостенките вкараха за 0:1 и това бе единственото им повеждане в мача. Резултатът набързо бе обърнат до 5:1 и после 10:2, така че интригата изчезна рано-рано. До почивката етърки нанизаха внушителните 22 гола срещу 8 на поморийки.
Логично през втората част Йонка Генчева даде шанс на младата смяна. Те добавиха към резултата още 21:10 за крайното 43:18. Резултатни атаки завършиха Кристияна Караманлиева, Мария Спиридонова, Деси Кръстева, Станислава Динева, Виктория Маринова и другото ново попълнение Ангелина Симеонова. Мача завършиха само девойките старша възраст, като за първи път Йонка Генчева пусна в игра три вратарки – освен Деси Николова, още и младите Мартина Стефанова и Ралица Димова.
Етърки активно бяха подкрепяни и от агитката на футболния “Етър”, като след мача им благодариха и им пожелаха да продължат с подкрепата и на следващите им мачове. В следващия кръг на 16 октомври етръки гостуват в Сливница, а на 22-ри – на Свиленград. На 28 октомври (петък) от 18 ч. във В. Търново пък е дербито с “Бъки”.
“Етър-64”: Д. Николова, М. Павлова, Д. Кръстева 3, С. Богданова 9, С. Савич 6, Д. Коцева 2, П. Кръстева (М. Стефанова, Р. Димова, Анг. Симеонова 1, М. Спиридонова 6, Кр. Караманлиева 6, В. Маринова 1, Д. Петрова 8, Ст. Динева 1 (Д. Иванова).