“Етър-64” отнесе “Хасково”, завърши сезона първи

Публикувано на пн, 11 апр. 2016
155 четения

Хандбалистките на “Етър-64” отнесоха с 37:19 (21:8) “Хасково” в последния си мач от редовния сезон и вече са едноличен лидер, след като конкурентът им “Свиленград-ПУ” падна с 1 гол от “Шумен-98”.
Интрига в мача нямаше, тъй като превъзходството на “виолетовите” би явно. От 4:2 резултатът набъбна до 8:2 в 10-ата минута и после до 15:6, а почивката дойде при категоричното 21:8.
За етърки не игра капитанът Даниела Коцева, която бе с лека травма и бе пазена за плейофите. В състава на гостенките пък се открои единствето бившата етърка Алесандрина Бурнева.
През втората част треньорката Йонка Генчева пусна в игра само девойките, които също се включиха добре и взеха полувремето с 16:11, като финалната сирена дойде при 37:19.
“Етър-64”: Д. Николова, С. Богданова 9, М. Йорданова 3, П. Кръстева 2, Д. Кръстева 5, Д. Иванова 1, М. Павлова 3 (М. Хараламбиева, Ант. Симеонова 7, Д. Петрова 3, В. Маринова 2, Кр. Караманлиева 2, Ст. Динева).
Великотърновските хандбалистки завършват редовния сезон убедително на първото място, като имат и най-резултатно нападение, и най-добра защита и вратар от всички отбори. Решаващите срещи тепърва предстоят. В първи полуфинал за титлата “Етър-64” приема “Шумен-98”, като двубоят е на 17 април от 18:00 ч. в ДКС “Васил Левски” и “виолетовите” отсега канят великотърновските любители на спорта да ги подкрепят във важната битка.