“Етър-64” и “Търновград” загубиха “у дома”

Публикувано на пн, 24 апр. 2023
206 четения

Двата великотърновски отбора “Етър-64” и “Търновград” загубиха домакинските си срещи от предпоследния кръг от основната фаза в “А” РХГ при жените. Всъщност и двата мача се играха в зала “Орловец” в Габрово поради заетост на ДКС “Васил Левски”.
“Търновград” прие шампиона “Бяла” и отстъпи с 30:33. Съперникът взе три гола аванс още през първото полувреме, завършило 16:19, и успя да ги съхрани до края на мача. Всъщност пет минути преди края гостенките водеха с 26:33, но с четири поредни гола великотърновки направиха загубата си по-почетна.
“Етър-64” пък отстъпи драматично на “Свиленград” с 37:38, след като водеше в целия мач, но допусна гол за загубата в последната секунда. Двубоят беше без значение за “виолетовите”, които, така или иначе, отиват на Суперфинал за титлата срещу “Бяла”.
Етърки набързо поведоха с 4:2, но после мачът тръгна гол за гол, като великотърновки повеждаха, а съперничките изравняваха. След 13:13 в 20-ата минута домакините взеха минимален аванс и затвориха полувремето при 22:19. Преднината им се запази чак до 49-ата минута при 31:28, но Атанас Атанасов предпочете да запази Александра Замишляк, която изкълчи глезен в края на първата част, а в игра влязоха и 19-годишните.
“Свиленград” изравни и за първи път поведе едва 3 минути преди края с 34:35. В последната минута “Етър-64” изравни за 37:37, но в буквално последната секунда “южнячките” измъкнаха с гол на Стефка Агова успеха с 37:38. Най-резултатни за етърки бяха Миглена Христова с 11 и Данислава Петрова с 8 гола, а за “Свиленград” – Кристина Миланова с 10 попадения.
В последния кръг на 1 май “Етър-64” приема “Бяла” отново в мач без значение, а “Търновград” гостува в Свиленград. После е Суперфиналът за титлата между “Бяла” и “Етър-64”, като мачовете са на 7 и 14 май, а ако има трети двубой, той ще е в Бяла на 20/21 май.