“Етър-64” би в Сливница, отива на полуфинал за купата

Публикувано на пн, 16 февр. 2015
118 четения

Хандбалистките на “Етър-64” спечелиха с 28:17 (10:8) първия си официален мач за годината, който ги прати на полуфинал за купата на България. Великотърновки гостуваха в Сливница на местния “Ники спорт” и взеха очакван успех в мача.
Трудно първо полувреме и пълно превъзходство след почивката белязаха днешния двубой. Етърки откриха, но домакините обърнаха резултата и поведоха с 5:3. Постепенно пасивът им бе заличен и малко преди почивката бе фиксирано равенство 8:8, след което етърки, водени от капитана си Даниела Коцева, вкараха още два гола и приключиха първата част при 10:8, като до края не изпуснаха водачеството.
Няколко фактора дадоха отражение за трудното начало в срещата – отсъствието на Деница Иванова на десния гард, липсата на достатъчно тренировки в голяма зала (само веднъж седмично в ДКС “Васил Левски”, като занапред етърки ще тренират там вече по два пъти), липсата на сериозни контроли след отменената визита на румънския “Каракал”, както и някои индивидуални грешки в началото.
След разбора през паузата на мача и направените корекции “Етър-64” сериозно вдигна темпото през втората част и си реши изхода от мача. В 45-ата минута “виолетовите” вече водеха с 8 гола преднина. Треньорката Йонка Генчева направи ред смени, а в последните десет минути вече играха само девойките старша възраст, тъй като се играе само в един мач и не бе от значение резултатът, а крайната победа. Тя дойде при 28:17 и прати етърки във финалната четворка, където ще защитават отличието си.
За там великотърновки вече ще разчитат и на Деница Иванова, която скоро започва тренировки, а в тима вече се завърна и опитната Соня Богданова.
“Етър-64”: Десислава Николова, Мирела Павлова 2, Мадлена Дончева 2, Соня Богданова 4, Даниела Коцева 4, Петя Кръстева 5, Десислава Кръстева 5 (Габриела Николова, Полина Генчева 3, Стилияна Динева 1, Михаела Ангелова, Мария Йорданова, Виктория Маринова, Данислава Петрова 1, Антония Симеонова 1, Христиана Гавраилова).