“Етър-2” – “Янтра” (ПТ) 1:1 в поделено надмощие

Публикувано на вт, 19 мар. 2024
40 четения

С равенство 1:1 завърши областното дерби между втория тим на “Етър” и “Янтра” (П. Тръмбеш). Двата отбора редуваха периоди на надмощие и всеки от тях можеше да стигне до победата, но в крайна сметка си поделиха по точка.
“Виолетовите” започнаха силно и още във 2-та минута Радослав Найденов центрира отдясно, но Павел Иванов се размина с топката пред вратата. Гостите отговориха с удар на Емилиян Ангелов покрай рамката. “Янтра” поведе първи – в 16-ата минута след бърза атака топката стигна до Любо Генчев, който я прати в ъгъла за 0:1.
Домакините се втурнаха напред и в 25-ата минута рейд на Александър Иванов отдясно завърши с удар в страничния стълб. Йоан Маринов пък с глава стреля до гредата. Изравнителният гол падна в 36-ата минута, когато след атака отдясно и центриране Павел Иванов изпревари вратаря Рашков и вкара – 1:1. До почивката удар на Калоян Ненчев с глава мина над гредата.
Нов удар на Ненчев през втората част бе уловен от Радослав Рашков. Хубава атака на “Янтра” пък бе завършена с технично отиграване от Любо Генчев, при което топката кацна на напречната греда. Тръмбешчани опитаха натиск, но пак етърци можеха да вкарат – пет минути преди края удар на Павел Иванов бе спасен от Рашков. В крайна сметка никой не заслужаваше да загуби и мачът справедливо завърши с реми.
“Етър-2”: Димитър Пантев, Антони Ангелов, Благовест Ангелов, Росен Върбишки, Денис Мартинов, Александър Краев (83 Денислав Георгиев), Радослав Найденов (75 Боян Вълчев), Александър Иванов (63 Калоян Калчев), Калоян Ненчев (75 Дейвид Василев), Йоан Маринов, Павел Иванов.
“Янтра” (ПТ): Радослав Рашков, Георги Денков, Емилиян Ангелов, Красен Славчев, Любомир Генчев, Момчил Кузманов (88 Християн Ганев), Тихомир Антонов (56 Тони Маречков), Янислав Илиев, Марио Балъков, Александър Божуранов, Християн Кожухаров.